Психосоціальна підтримка дітей, на яких впливає війна (завершений)

Особливості реалізації проекту

Проєкт реалізовується за підтримки Карітас України та Cnewa Canada.

Основною метою проекту є забезпечення безпечного, інклюзивного та сприятливого середовища для цілісного розвитку дітей, які постраждали від війни, з метою зміцнення їхнього психічного здоров’я шляхом надання захисних та освітніх послуг у Просторі, дружньому до дитини.

Цілі:

1) Забезпечити безпечний простір для дітей, де вони можуть проводити час, спілкуватися з однолітками, гратися, навчатися та брати участь у творчих заходах.

2) Покращити доступ до альтернативних можливостей навчання та освітньої підтримки для дітей, які постраждали від війни

3) Сприяти покращенню психосоціального благополуччя шляхом створення сприятливої атмосфери та надання психосоціальної підтримки та консультацій дітям і дорослим.

Цільова група

Бенефіціарами проекту є постраждалі від війни дівчата та хлопці різного віку (від 3 до 17 років), а також їхні батьки/опікуни (ВПО, у транзиті, місцеве населення).

Критерії відбору :

  • ВПО та місцеве населення, за такими категоріями вразливості:

– сім’ї військовослужбовців (батько або мати на фронті);

– одинокі батьки;

– діти, яких виховують інші родичі (через війну залишилися з бабусею/тіткою тощо);

– сім’ї загиблих;

– багатодітні та малозабезпечені сім’ї;

– Діти з інвалідністю – лише легкі випадки.

Батьки отримають користь від:

  • індивідуальні та групові консультації з питань виховання та догляду за дітьми;
  • спільна діяльність з дітьми (творчі майстерні, екскурсії, заходи);
  • зустрічі для зворотного зв’язку з батьками.

Робота з цільовою аудиторією

Стаціонарний ПДД

Мобільні групи

Поряд із зазначеними локаціями проводиться мобільна робота у притулках, у невеликих селах і містах поблизу, в гуртожитках та інших приміщеннях для групового розміщення ВПО. Планується залучити принаймні 2 місцеві віддалені територіальні громади.

Кількість охоплених дітей та дорослих під час мобільних поїздок становитиме 15-20 дітей та 6-10 дорослих за одну поїздку.

Психологи проводять психосоціальні заходи для всіх учасників згідно з графіком. Крім того, для тих дітей, які потребують більш глибокої психологічної допомоги, за бажанням батьків будуть створені додаткові психологічні групи (4 зустрічі на місяць по 10 дітей у групі). Індивідуальні консультації для дітей включають до 5 сеансів, де психолог забезпечує стабілізацію та консультацію/психосоціальну підтримку.

Волонтерство

Фахівці ПДД активно співпрацюють з членами родин бенефіціарів: запрошують до участі у мобільних/відкритих заходах, батьківських та дитячо-батьківських групах, до волонтерської діяльності. До проведення занять залучаються ті волонтерии, які мають педагогічну, психологічну освіту або навички роботи з дітьми.

Екосвідомість