Метою проєкту є надання комплексних послуг дітям та їхнім сім’ям для пом’якшення проблем, з якими вони стикаються, та сприяння їхньому захисту, а також кращій адаптації до нової реальності, інтеграції ВПО в місцеві громади. Ця мета може бути досягнута через функціонування Простору, дружнього до дитини (ПДД), де діти почуватимуться в безпеці та будуть почутими, у місцевій організації Карітасу у Старокостянтинові.
Завдання:
1) Забезпечити простір для дітей, де вони можуть перебувати в безпеці, гратися та проводити якісний час з іншими дітьми
2) Покращення доступу до альтернативних можливостей навчання та освітньої підтримки для дітей, які постраждали від війни
3) Сприяти покращенню психосоціального благополуччя шляхом створення сприятливої атмосфери та надання психологічних консультацій дітям і дорослим
Бенефіціари
Прямі бенефіціари проєкту – постраждалі від конфлікту дівчата та хлопці різного віку (від 1 до 17 років), (ВПО та місцеве населення). Непрямі – Батьки/опікуни дітей, інші члени родини, місцеві громади, волонтери.
Критерії відбору:
- ВПО,
- Місцеве населення, за такими категоріями вразливості:
– багатодітні та малозабезпечені сім’ї;
– сім’ї військовослужбовців
– одинокі батьки;
– діти, яких виховують інші родичі (через війну вони залишилися з бабусею/тітонькою тощо)
– сім’ї загиблих членів.
– сімї та члени сімей,що перебувають у важких життєвих обставинах
– мами з дітьми, що перебувають у декретній відпустці та є соціально ізольованими
– діти з інвалідністю – лише легкі випадки (Важкими випадками ПДД не займається, оскільки не має фахівців, обладнання та відповідних приміщень. Але є можливість внутрішньої перекоординації з іншими проектами, які працюють в Карітасі і мають ресурси для надання інклюзивної допомоги).
Опис процесу роботи:
ПДД працює 5 днів на тиждень у формі регулярних груп по 2 години на день для дітей шкільного віку та по 1,5 години для дітей молодшого віку. Графік складений таким чином, щоб кожна дитина могла відвідувати ПДД не менше 2 разів на тиждень.
Кількість дітей, підлітків в одній групі становить близько 10 осіб в залежності від віку. Група молодих людей (14-17 років) беруть участь у ПДД один або два дні на тиждень залежно від їх можливості (це визначається разом з бенефіціарами).
Крім того, діяльність ПДД передбачає роботу з батьками:
- індивідуальні та групові консультації з питань виховання та догляду за дітьми;
- спільна діяльність з дітьми (творчі майстерні, екскурсії, заходи);
- зустрічі для зворотного зв’язку з батьками.
Залежно від ситуації простір може вносити зміни до регламенту ПДД.
Участь психолога
Психологи проводять психосоціальні заходи для дітей згідно з графіком. Крім того, для тих дітей, які потребують більш глибокої психологічної допомоги, за бажанням батьків будуть створені додаткові психологічні групи (4 зустрічі на місяць по 10 дітей у групі). Індивідуальні консультації для дітей включають до 5 сесій, де психолог забезпечує стабілізацію та консультаційну/психосоціальну підтримку.
Моніторинг проекту забезпечує відділ якості програм та проєктів Карітасу України. Менеджер бази даних в національному офісі КУ разом з місцевим спеціалістом бази даних відповідає за внесення даних до внутрішньої закритої єдиної електронної системи, створеної для забезпечення оперативного обміну інформацією між місцевими центрами та національним офісом, запобігання дублюванню бенефіціарів та отримання проміжної інформації про кількісні показники.
Якісна оцінка проводиться спеціалістом з питань моніторингу в Національному офісі КУ та місцевим спеціалістом з питань моніторингу. Анкети для батьків та дітей адаптовані до цілей проєкту, а регулярне опитування буде проводитися щоквартально. Опитування анонімне і проводиться у двох форматах особисто або по телефону.