Поради кризового менеджера

1.1          Як знайти роботу у новій громаді?

З початку повномасштабного вторгнення тисячі українців були змушені покинути свої домівки та евакуюватися. У нових громадах значна частина переселенців вже пройшла процес адаптації та зустрілася з новим викликом – знайти роботу.

Якщо ви – переселенець, вам слід прийти у найближче територіальне відділення центру зайнятості з документами, які у вас є. Бажано мати при собі паспорт громадянина України та трудову книжку, тоді працівники центру зайнятості візьмуть вас на облік з урахуванням вашої освіти та попередніх навичок і досвіду роботи, та розпочнуть пошук місця працевлаштування.

Адреса Старокостянтинівського центру зайнятості – місто Старокостянтинів, вул. Небесної Сотні, 4. 

Також ви можете створити власне резюме та самостійно розмістити його на сайтах роботи, в телеграм-каналах для пошуку роботи, подати своє оголошення про пошук роботи на сторінках місцевих газет та на сторінці місцевої громади у Фейсбуці.

1.2           «Як створити резюме?»

Щоб написати хороше резюме, вам потрібно зосередитися на головних фактах вашої професійної біографії. Тому ваша професійна візитка повинна мати такий вигляд:

1.     Посада

Якщо ви не знаєте, як створити резюме, обов’язково вкажіть посаду, на яку претендуєте. Вона ж — назва резюме. Це найважливіша частина вашої професійної візитки. Чим конкретніше, тим краще, наприклад: «Бухгалтер», «Перекладач з англійської мови», «Менеджер з закупівель».

2.     Контактні дані

Назвіться й напишіть свій номер телефону. Вказувати адресу проживання не варто, бо навряд чи роботодавець стане писати вам листа. А ось адресу електронної пошти потрібно писати обов’язково. Також не завадить вказати місто вашого проживання або місто, в яке ви готові переїхати (якщо готові). Тут же напишіть, скільки хочете заробляти.

Чи потрібно вставляти фото? Взагалі, це не обов’язково, але бажано. Вам би хотілося побачити майбутнього колегу або підлеглого? Ваш зовнішній вигляд може багато про вас розповісти. Тому не соромтеся, вибирайте вдале фото й сміливо використовуйте його в своєму резюме.

3.     Досвід роботи

Максимально докладно опишіть досвід роботи. Починати варто з останнього місця роботи, а закінчувати — першим. Якщо на професійному шляху вам доводилося працювати зовсім не за тією спеціальністю, на яку ви претендуєте, цю інформацію можна пропустити. Дуже важливо описати, що саме входило у ваші обов’язки і яких висот ви досягли, що впровадили та здійснили на попередній роботі. Не забудьте про свої досягнення!

4.     Освіта

Спочатку напишіть про вищу освіту або середньо-спеціальну. Не забувайте про додаткові курси, тренінги, семінари, які ви відвідали за фахом. Покажіть, що ви не стоїте на місці та постійно вдосконалюєтеся.

5.     Професійні навички

Дуже важливий блок — професійні навички. Саме з нього рекрутер дізнається, що ж ви вмієте робити. Але тільки не варто захоплюватися. Якщо не знаєте, що писати, пропустіть його. Щоб в ньому не з’явилося банальностей і повторів. 

6.     Рекомендації

Є можливість додати контактні дані тих, хто може порекомендувати вас як фахівця. Що більше рекомендацій, то краще.

7.Додаткова інформація

Напишіть пару слів про себе. Залиште комунікабельність, відповідальність, акуратність та пунктуальність конкурентам. А для свого резюме використовуйте оригінальну характеристику, яка дійсно відповідає вашому внутрішньому світу.

1.3 Як визначити напрямок роботи, який підходить саме для Вас?

Профорієнтація дозволяє зрозуміти, який вид професійної діяльності Вам більше підходить; допомагає оцінити власні здібності, інтереси, можливості та усвідомлено обрати майбутню професію; оцінити власний потенціал та розробити стратегію кар’єрного зростання. Зареєструйтеся на сайті http://profi.dcz.gov.ua/ та пройдіть тестування.